نقش مدیر

سیستم های به هم پیوسته ی زریاد، مدرسه شما به بهشت دانش آموزان و معلمان و والدین تبدیل می کند. حال اینکه نیاز به هیچ تغییری در امور مدرسه نخواهید داشت. این کمک می کنید تا سازمانی شادتر و کارآمدتر داشته باشد.

اولین دستاوردی که مخاطبان و کاربران سرزمین زریاد با آن روبرو هستند، حفظ (یا ایجاد) احساس روانی مثبت است. ایجاد محیط غنی و پیام درونی “من آدم مهمی هستم و در جریان خوشایند و سازنده ای قرار گرفته ام”. این اصل مهم به واسطه ی تجلی توانمندی های کاربر به وجود می آید و حاصل برداشت خود او خواهد بود و نه القای سیستماتیک. چرا که پایه ی پیشرفت در سرزمین زریاد، تضمین پایداری تعامل مخاطبان در بلندمدت است. ماجرای مدار خویشاوندی و همچنین تعاونی هایی که رویدادهای گروهی را به جریان می اندازند و افزون بر اینها درآمدهای مالی حاصل از ماموریت های سرزمین زریاد، همگی فضایی ایجاد می نماید تا دانش آموز ما در یک مسیر نشاط آور، شخصیتی قدرتمند را درون خود پرورش دهد.

زریاد دانش آموزان مدرسه شما را از نمودار سینوسی و نامطلوب تقویم آموزشی ایران در امان می دارد.

در نظام آموزشی کشور، بازه های زمانی طولانی مدتی وجود دارد که دانش آموزان را به طور کامل و به مدت حدود ۴ ماه دچار انفصال تحصیل می نماید. از اواخر خرداد تا میانه ی مهرماه این فاصله ی تحصیلی جریان دارد و دانش آموز را درگیر دو مساله بسیار مهم می نماید:

۱- کاهش سطح بازآوری آموخته های درسی

۲- کاهش تمایل به یادسپاری دانش انتزاعی

در سرزمین زریاد، پیوستگی روند یادگیری مانع از ایجاد چنین حفره هایی می گردد و البته پایه ی این پیوستگی، عوامل انگیزشی است که دروس انتزاعی را برای دانش آموز تبدیل به یک سرگرمی خوشایند می نماید.

شما به عنوان یک مدیر در همه حال ناظر تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی خواهید بود که در مدرسه جریان دارد. حتی شاهد تلاش های یادگیری خواهید بود که یک دانش آموز در منزل درگیر آن است.

سازو کاری که زریاد در اختیار مادران و پدران قرار می دهد و یا امکانات یکپارچه ای که در اختیار معلمان مدرسه شما قرار می گیرد، همه و همه زمینه مدیریت هر چه کارامد تر و آسانتر را برایتان به ارمغان می آورد تا شما سازماندهی قوی تری در جهت ایجاد بازدهی بیشتر انجام دهید.

والدینی که به مدرسه شما مراجعه می کنند، با انبوهی از آگاهی و اطلاع کامل از اوضاع آموزشی فرزند خود به نزد شما خواهند آمد و دیگر هرگز شما را با مسائل شخصی فرزند خود درگیر نخواهند کرد و فقط در مورد مسائل کلان و نقش خود در یاری رساندن به مدرسه با شما مشورت خواهند کرد.

سرزمین زریاد اهدافی را برای دانش آموزان و خانوادهایشان محقق می سازد که همگی در افزایش انگیزه جمعی و کارایی های ایشان نقش موثر دارند.

کوتاه مدت:

۱.ارتقای وضعیت تحصیلی دانش آموز در درس ماده های تحصیلی وی

۲.ارتقای دانش حل مسئله و خلاقیت

۳.ایجاد مکانیسم محیط غنی برای دانش آموز در تعامل با خانواده

۴.ارتقای مهارت مدیریت تعامل با جمع همسالان

میان مدت:

۱.ارتقای توانمندی های فردی و اجتماعی

۲.ارتقای کیفی احساس های درونی

۳.کشف و هدایت علایق و گرایش های شغلی

۴.همگام سازی دانش تحصیلی با علایق شغلی

۵.ارتقای دانش مالی و اقتصادی

بلندمدت:

۱.تامین سرمایه مالی

۲.تجمیع شرکای هم تخصص

۳.آموزش های زیرساخت اشتغال و کارآفرینی

۴.آموزش مهارت های شاد و سالم زیستن

ابزارهای به کار گرفته شده در سرزمین زریاد، عملکرد معلمان را نیز بهبود می بخشد. روش آموزش معکوس که در سرزمین زریاد تعبیه شده است کار معلمان را بسیار آسان نموده و کلاس های ایشان را به بالاترین بهره وری ممکن می رساند.