سوالات متداول

خیر. مکانیسمی به این معنا که مشاغل از طرف زریاد به دانش آموز القا شوند وجود ندارد. بلکه در سرزمین زریاد، دانش آموزان با مشاغل مختلف آشنا می شوند تا دایره ی انتخاب شغل برای ایشان وسیع تر شود و در نهایت شغلی را مورد توجه خود قرار دهند که بیشترین همسویی را با علاقه ها و استعدادها و توانمندی های ایشان داشته باشد.

بله. در مورد معرفی مشاغل، علاوه بر آشنایی با آن شغل، اطلاعات فعلی بازار کار در ایران و در جهان برای آن شغل نیز در دسترس دانش آموزان قرار می گیرد و همچنین پیش بینی های خاص بازار آینده آن شغل نیز دائم پیگیری خواهد شد.

در سرزمین زریاد طی چندین سال، فعالیت های دانش آموزان به طور مرتب ثبت و هوشمندانه تحلیل می شود و با بررسی نتایج، میزان علاقه ایشان به زمینه های شغلی مختلف کشف می شود.

با توجه به فعالیت های دانش آموز در سرزمین زریاد و با طی مراحل مشخص شده، کل شهریه ی واریزی دانش آموزان به حساب های خودشان نزد شرکت های بیمه یا بانک های معتبر کشور واریز شده و در نهایت طبق قرارداد اولیه چندین برابر پول واریزی به عنوان سرمایه ی شروع به کار (به عنوان بورسیه شغلی دانشآموزی) در قالب های مختلف به ایشان پرداخت می شود. در واقع ضمانت تامین سرمایه ی اولیه اشتغال در آینده توسط شرکت های بیمه یا بانک های خوش نام طرف قرارداد زریاد انجام خواهد شد.

در مکانیسم های موجود در زریاد، از محتواهایی متعامل بهره گرفته شده است که میزان توانمندی هر فرد را تا حدی مشخص می نماید که یک فرد در کدامین نقاط دارای قوت ویژه یا همان استعداد می باشد. البته به موازات تاکید بر نقاط قوت، برای تقویت نقاط ضعف دانش آموز نیز برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است.

خیر، هدف زریاد پرورش فرزندان خلاق و با روحیه کارآفرین و عامل می باشد بنابراین هر شخص با توجه به علاقه و توانمندی هایش شغل مورد نظر خود را می آفریند.

یکی از دستاوردهایی که یک دانش آموز، در این سرزمین خواهد داشت، تعامل با درسماده های رسمی در نظام آموزشی کشور است. شهروندان سرزمین زریاد، وارد یک بازی جذاب خواهند شد که اجزای آن بازی و گرفتن امتیازها و مدال های این بازی، همگی در گروی پاسخگویی به سوالات درسی خواهد بود. پاداش های آنی و بلندمدت، در علاقه مند شدن دانش آموزان سرزمین زریاد به مباحث درسی، تاثیر مثبت و چشمگیری خواهد داشت.

خلاقیت همانطور که از معنی واژه آن پیداست، به معنای ایجاد یک راه حل نو برای مسائل پیش روی فرد می باشد و این نو بودن نسبت به خود شخص در نظر گرفته می شود. در سازوکار سرزمین زریاد، آنچه که دانش آموز در دنیای واقعی مدرسه و محیط خانواده با آن روبروست، در قالب تعاملات بازیگونه، ارزشگذاری شده است. مشاهده ی این سازوکار و قرار گرفتن در آن و همچنین بهره برداری از نتایج آن، نگاه تازه ای در برابر دیدگان دانش آموز قرار می دهد. علاوه بر آن چالش هایی جهت شکوفایی خلاقیت و نگاه خلاقانه به مسائل نیز توسط کارشناسان زریاد گرداوری گردیده است که در طول مسیر زندگی در زریاد، در اختیار دانش آموز قرار خواهد گرفت.

زریاد یک شرکت کاملاً خصوصی است که فعالیت های خود را همسو با سازمان هایی همچون گروه های مالی و بیمه ای معتبر کشور، استانداردسازی نموده است و بر اساس مجوزات خاص این سازمان های دولتی و غیردولتی و همچنین قوانین حقوقی کشور، فعالیت های خود را در پیش گرفته است.

برای بررسی این مورد به بخش مجوزها در وب سایت زریاد مراجعه فرمایید.

خیر. اما زریاد تابع روش های محقق سازی سند تحول بنیادین ۱۴۰۴ بوده که تمرکز خود را بیشتر در ارائه آموزش های ساحت های علمی، اقتصادی و حرفه ای و همچنین اجتماعی قرار داده است.

زریاد در ابعاد مالی خود با شرکت های بیمه ی معتبر در تعامل و همکاری است و این همکاری به هیچ عنوان، به معنای ادغام و یا زیرمجموعه بودن هیچ یک از طرفین نیست.

اولین شاخص اعتماد به زریاد این است که این شرکت از ابتدای کار، قرارداد حقوقی شفافی را با شهروندان خود منعقد می نماید که تمامی وجوه دریافتی دانشآموزان را به حساب بیمه ای ایشان و به نام خودشان واریز نماید و هرگاه که دانش آموز اراده نمود بر اساس قوانین موجود در این قرارداد، طبق قوانین مصوب بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران وجوه پرداختی ایشان را مسترد نماید. این در حالیست که طرف این قرارداد علاوه بر زریاد، شرکت های بیمه ای معتبر تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهند بود و این موضوع جایی برای شک و شبهه ی مالی باقی نخواهد گذاشت.

هزینه های پرداختی جهت آموزش های درسی و مهارتی دانش آموز در سرزمین زریاد می باشد که در صورت طی مراحل مشخص شده توسط دانش آموز کل پرداخت های ایشان به حساب بیمه ای به نام خودش واریز و انباشت و سود ده می گردد تا در آینده چندین برابر این مبالغ پرداختی به عنوان سرمایه کارآفرینی در اختیار دانش آموز قرار گیرد که در این حالت کلیه ی آموزش ها به صورت رایگان محاسبه شده است. این درحالیست که دسترسی به همین فضای آموزشی متعامل و موثر، مستلزم صرف هزینه های بسیار زیادی برای دانش آموز می باشد. در این راستا استعدادهای دانش آموز از طرق مختلف شناسایی و با آموزش های مرتبط و لازم در جهت رشد و شکوفایی آن تلاش می گردد و در نهایت از مسیر هموار شده و بستر سازی لازم صورت پذیرفته، دانش آموز کارآفرین و خلاق به جامعه تحویل داده خواهد شد.

آموزش با کیفیت درسماده های آموزش و پرورش جهت تثبیت دروس، آموزش و ارتقای مهارت های فردی، آموزش سواد اقتصادی، آموزش کسب و کار، قرار گرفتن در فضای غنی آموزشی و رشد اعتماد به نفس، رشد خلاقیت های فردی، ارتقای رفتار تیمی و انضباط فردی

بله. در صورت نیاز، با بررسی موارد و هماهنگی های مربوطه، مراجعه حضوری به دفتر مرکزی زریاد نیز میسر خواهد بود. شایان ذکر است که عمده ی خدمات زریاد در بستر فضای مجازی ارائه می گردد و در حالت معمول، نیازی به مراجعه حضوری پیدا نخواهد شد.

خیر. صرفاً بیمه عمر رایج در شرکت های بیمه نیست بلکه این نوع بیمه از بیمه پلتفرمی جدید و منحصر به فرد از انواع بیمه های عمر و تامین آتیه می باشد که صرفاً به منظور ضمانت تامین سرمایه ی اولیه ی شروع به کار دانش آموز و ویژه پروژه بورسیه شغلی دانش آموزی زریاد طراحی و تعریف گردیده است. بنابراین تفاوت چشمگیری با انواع بیمه های عمر رایج در شرکت های بیمه دارد.
لازم به ذکر است که اگر فردی از بیمه های عمر استفاده می نماید هیچ محدودیتی در استفاده از این نوع بیمه نخواهد داشت و فرد از مزایای هر کدام از آنها به صورت جداگانه بهره مند خواهد شد.

بله. قوانین بیمه ای کشور هیچگونه محدودیتی در قبال ثبت نام در بیمه های مختلف قرار نداده است و زریاد نیز بر اساس همین قوانین فعالیت می نماید و در این مورد محدودیتی نخواهد داشت.

  • پرداخت هزینه های فوت طبیعی بر اساس قرارداد
  • پرداخت هزینه های پزشکی در اثر حادثه بر اساس قرارداد
  • پرداخت هزینه های آتش سوزی منزل مسکونی بر اساس قرارداد

بله شما می توانید از لیست بیمه های موجود در صفحه ی همکاران بیمه، هرکدام که مطلوبتان باشد را برگزینید تا قرارداد بر اساس بیمه ی انتخابی شما تنظیم گردد.

خیر. هدف از عضویت در سرزمین زریاد تربیت کارآفرینان موفق می باشد. در واقع مجموعه ی زریاد فروشنده و ارائه دهنده ی خدمات آموزشی و خدمات بیمه ای به تنهایی نیست. بلکه ارائه ی هر دو خدمات تکمیل کننده یکدیگر و در راستای تحقق تربیت کارآفرین موفق است.

در سرزمین زریاد آموزش های دروس و مهارت ها متناسب با هر پایه به طور مستقل طراحی شده است و فراگیران از خدمات اختصاصی پایه ی خودشان بهره مند می شوند.
همچنین با در نظر گرفتن شهریه های متفاوت در پایه های تحصیلی متفاوت و پیش بینی های انجام شده در خصوص رشد تورم، دانش آموزان در پایان همراهی با زریاد سرمایه ی کارآفرینی نسبتاً مشابهی را دریافت خواهند کرد.

پرداخت شهریه در سرزمین زریاد به صورت سالیانه می باشد اما با توجه به احترام مجموعه زریاد برای تمام خانواده های ایرانی، امکان پرداخت اقساطی بدون هرگونه افزایش و تغییر قیمتی نسبت به شهریه سالیانه به صوررت ۳ ماهه و ۶ ماهه نیز وجود دارد.

هزینه سالانه شهریه هر یک از دانش آموزان بر مبنای مبلغ تعیین شده در ۶ طبقه بندی طراحی شده برنز، نقره، طلا، پلاتینیوم، الماس و VIP  برای اطلاع بیشتر از جدول هزینه ها اینجا کلیک کنید.

وجوه پرداختی در جدول فوق، هزینه شهریه های مصوب زریاد در سال ۱۳۹۷ میباشد که برای دانشآموزان ورودی این سال، برای سالهای جدید ۲۰% افزایش حق بیمه نسبت به سال قبل الزامیست.

گام اول: مراجعه والدین به وب سایت زریاد و تکمیل مراحل هفتگانه ثبت نام و ایجاد کیف پول اختصاصی دانش آموز جهت واریز شهریه زریاد
گام دوم: ورود دانش آموز به اپلیکیشن و دریافت رسمی حقوق شهروندی سرزمین زریاد
گام سوم: مراجعه ولی یا قیم قانونی دانش آموز به همراه دانش آموز به شعب مستقر در مدرسه، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و دفاتر پیشخوان دولت با هماهنگی قبلی زریاد جهت تکمیل و امضای پرسشنامهی بیمه بورسیه شغلی دانشآموز و امضای کلیه صفحات قرارداد زریاد با ولی یا قیم قانونی دانش آموز به همراه مدارک زیر:
شش قطعه عکس 4*3 دانش آموز

  • اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامهی ولی یا قیم قانونی دانش آموز
  • اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامهی دانش آموز
  • تصویر آخرین کارنامه تحصیلی دانش آموز یا (تأییدیه مرکز آموزشی دانش آموز

با توجه به اینکه کلیه خدمات در بستر مجازی سامانه زریاد به صورت رایگان ارائه می شود بنابراین این قرارداد در صورت حصول شرایط و مفاد زیر فسخ میگردد:

 

زمان فسخ قرارداد میزان کسورات از وجوه پرداختی دانشآموزی به نفع زریاد پس از تسویه و خروج از سامانه زریاد توضیحات
تا پنج سال پس از تاریخ صدور بیمه نامه ۰% (صفر درصد) هیچ مبلغی از موجودی کیف پول دانش آموز کسر نخواهد شد. هیچ مبلغی از صندوق ذخیره ی بیمه دانش آموز کسر نخواهد شد و در خصوص کلیه موارد برابر با قوانین بیمه نامه صادر شده برای دانش آموز اقدام خواهد شد.
از شرو ع سال ششم تا پایان سال هفتم پس از تاریخ صدور بیمه نامه ۱۰% (ده درصد) هیچ مبلغی از موجودی کیف پول دانش آموز کسر نخواهد شد. معادل ۱۰٪ صندوق ریاضی به علاوه سود مشارکت سالانه بیمه دانش آموز به زریاد پرداخت می شود و در خصوص بقیه موارد برابر با قوانین بیمه نامه صادر شده برای دانش آموز اقدام خواهد شد.
از شرو ع سال هشتم تا پایان سال دهم پس از تاریخ صدور بیمه نامه ۱۵% (پانزده درصد) هیچ مبلغی از موجودی کیف پول دانش آموز کسر نخواهد شد. معادل ۱۵٪ صندوق ریاضی به علاوه سود مشارکت سالانه بیمه دانش آموز به زریاد پرداخت می شود و در خصوص بقیه موارد برابر با قوانین بیمه نامه صادر شده برای دانش آموز اقدام خواهد شد.
از شروع سال یازدم عضویت دانش آموز در سرزمین زریاد تا قبل از تشکیل شرکت های موضوع تبصره ۱، ماده ۷ این قرارداد ۲۵% (بیست و پنج درصد) هیچ مبلغی از موجودی کیف پول دانش آموز کسر نخواهد شد. معادل ۲۵٪ صندوق ریاضی به علاوه سود مشارکت سالانه بیمه دانش آموز به زریاد پرداخت می شود و در خصوص بقیه موارد برابر با قوانین بیمه نامه صادر شده برای دانش آموز اقدام خواهد شد.
در صورتیکه فراغت ازتحصیلانجام شده و فرد آماده به شروع کار است اما روش تأسیس شرکتها را نمیپذیرد و سرمایهی خود را صرفا جهت شغلهای انفرادی مطالبه مینماید. ۲۵% (بیست و پنج درصد) هیچ مبلغی از موجودی کیف پول دانش آموز کسر نخواهد شد. از آنجا که سیاست زریاد تشکیل شرکتهای دانش آموزی در پایان مسیر حرکت در سرزمین زریاد می باشد و به این منظور خدمات خود در بستر مجازی را رایگان ارائه کرده است تا فرهنگ و تربیت اشتغال گروهی در بین شهروندان زریادی نهادینه گردد لذا معادل ۲۵٪ صندوق ریاضی به علاوه سود مشارکت سالانه بیمه دانش آموز به زریاد پرداخت می شود و در خصوص بقیه موارد برابر با قوانین بیمه نامه صادر شده برای دانش آموز اقدام خواهد شد.

سکه ها و امتیازات دانش آموز معادل فعالیتی است که در زمان شهروندی خود در سرزمین زریاد انجام داده است که در صورت انصراف وی و خروج از سرزمین زریاد دو حالت زیر متصور است:
– در صورتی که پرونده ی بیمه ای ایشان بسته شده باشد و تسویه حساب مالی نموده باشد کلیه ی امتیازات سرزمین زریاد حذف خواهد شد.
– قبل از بسته شدن پرونده ی بیمه ای ایشان و عدم انجام هرگونه تسویه حساب، امتیازات و سکه های دانش آموز بر اساس قوانین زریاد مجدداً در پروفایل دانش آموز فعال می گردد.

از آنجا که نتایج و دستاوردهای بزرگ سرزمین زریاد در بلند مدت، عاید دانش آموز خواهد شد، او می تواند حتی در صورت تاخیر چندماهه ثبت نام نیز، کمبودهای مسیر خود را در سال های بعد جبران نماید و نگرانی خاصی بابت شروع نکردن شهروندی زریاد در ابتدای سال تحصیلی وجود نخواهد داشت چون که حتی با تلاش مضاعف دانش آموزان می توانند امتیازهای ابتدایی سال تحصیلی را در همان سال نیز جبران نمایند.

خیر. در سرزمین زریاد، دانش آموز در هر موقعیت علمی که باشد می تواند از فواید این سرزمین بهره مند گردد و رشد همه جانبه خود را آغاز نماید.

هر دستگاهی که اپلیکیشن زریاد بر روی آن قابلیت نصب داشته باشد. مانند گوشی های موبایل، تبلت ها و لپ تاپ ها، ست آپ باکس ها برای اتصال به تلویزیون یا کامپیوترهای شخصی که نرم افزارهای شبیه سازی اندروید را داشته باشند.

از لحاظ سرعت: حداقل 256 کیلوبایت سرعت نیاز خواهد داشت و از لحاظ حجم قابل پیش بینی نیست و وابسته به فعالیت وی در سرزمین زریاد خواهد بود.

خیر. هر شخص دیگری می تواند این نقش را به عهده بگیرد و با دسترسی های خاصی که به وی داده خواهد شد، نقش پیشخوان مادران را ایفا نماید. شایان ذکر است که ارتباط وی با دانش آموز مربوطه می بایست در زمان قرارداد مشخص و محرز گردد.

هر شخص دیگری می تواند نقش پدر یا مادر را به عهده بگیرد و با دسترسی های خاصی که به وی داده خواهد شد، نقش مورد نظر را ایفا نماید. شایان ذکر است که ارتباط وی با دانش آموز مربوطه می بایست در زمان قرارداد مشخص و محرز گردد.

سامانه ی زریاد به گونه ای طراحی گردیده است که حالت مچگیری نداشته و تمام ابزار و امکانات لازم برای موفق شدن دانش آموزی که همت و تلاش خود را در جهت پیروزی در ماموریت های محوله جمع نموده است را در اختیارش قرار دهد. زریاد ابزاری است برای درک احساس پیروزی و موفقیت در طی نمودن ماموریت های پیش رو.

هر شهروند می تواند یک شرکت زریادی تشکیل دهد و یا در یک شرکت زریادی عضو شود. اما عیار شرکت با توجه به ذخایر سکه های وی مشخص خواهد شد. به طور مثال اگر شما با ۲۰۰۰ سکه یک شرکت تشکیل دهید، تمایل خواهید داشت با دانش آموزانی که حداقل همین تعداد سکه دارند در شرکت خود شریک شوید.

فرم فیزیکی شرکت ها بعد از فارغ التحصیلی دانش آموزان عضو شرکت و بنا به نظر کارشناسان زریاد در زمانی که اعضای شرکت به درجه ی قابل قبولی از مهارتهای فردی و اجتماعی رسیده باشند، تشکیل خواهد شد. اما از لحاظ اعتباری، هر شرکت از لحظه تشکیل آن، دارای اعتبار واقعی می باشد.

از آنجا که شرکت ها در هر مرحله تخصصی تر می شوند و اعضای آن در شرکت های دیگر جابجا می شوند تا زمانی که به درجه ای از اثبات علاقه ها و توانمندی های افراد در رسیدن به اهداف شرکت ها نرسیده باشند، می توانند بارها و بارها شرکت های مجازی خود را با طی نمودن تشریفات انتقال در شرکت ها تعویض نمایند. زمانی که شرکت به تمرکز برسد مسلماً اعضای همان شرکت هستند که با یکدیگر، اقدام به راه اندازی کسب و کار مشترک خود خواهند نمود.

اساس سرزمین زریاد کار گروهی و سازمان یافته است و یک فرد به تنهایی نمی تواند سرعت مطلوب رسیدن به موفقیت های گروهی را تامین نماید. اما اگر فردی علاقه ای به انجام فعالیت های گروهی نداشته باشد و بر خلاف قوانین سرزمین زریاد اقدام نماید. نباید انتظار دریافت نتیجه هایی مثمر ثمر و مهیج را داشته باشد. انتخاب فعالیت انفرادی باعث می گردد که میزان دریافت سرمایه ی شروع به کار شهروند زریاد بین ۲۵ تا ۶۰ درصد حالت شرکت کمتر باشد که طبیعتاً انتخابی بسیار بد و غیر جذاب خواهد بود.

تمامی امتیازاتی که کسب نموده است در قالب سکه های زریاد و اسناد معتبر و مدالها، همراه با وی به شرکت جدیدی که در آن عضو خواهد شد منتقل می گردد. شایان ذکر است که فرد منصرف می تواند خودش یک شرکت تشکیل دهد.

در سرزمین زریاد، تمامی فعالیت ها در جهت ارتقای دانش آموز و بالارفتن از نردبان موفقیت تا رسیدن به هدف نهایی می باشد و این صعود و ترقی به کمک سطح بندی فعالیت ها به شکلی مجسم و قابل درک برای دانش آموز درآمده است.
سطح بندی فعالیت ها در سرزمین زریاد، قبل از هر چیز، به دانش آموز کمک می کند تا روند فعالیت های خود را مجسم نماید و دید واضحی از مسیر پیش رو و همچنین مسیری که پشت سر گذاشته است، داشته باشد. وقتی دانش آموز از سطحی به سطح دیگر صعود می کند، احساس خوشایند موفقیت های کوتاه مدت برای او پدید می آید و این به رشد ابعاد توانمندی های درونی وی کمک شایانی می نماید.
از طرف دیگر این سطوح فعالیت، امکان مدیریت دقیق تر و جزئی تر را برای سامانه زریاد به وجود می آورد و باعث می شود تا روند فعالیت های یک دانش آموز در بازه های کوچکتری قابل پیگیری باشد.

عضویت در سرزمین زریاد یک موضوع کاملاً اختیاری است و افراد خودشان انتخاب می کنند که در این سرزمین عضو شوند یا خیر.

شرکت ها در سطوح اولیه خود، در مدرسه تشکیل می شوند و در سطوح بالاتر و مراحل عالی تر سرزمین زریاد، این شرکت ها، اعضای خود را بر اساس اهداف مشترک بر می گزینند و از بعد مدرسه خارج می گردند.